✔️ ponad wszystkim jest polskie prawo budowlane, dostosowane do unijnych standardów, chroniące nabywców / Inwestorów , Wykonawców / przed niewłaściwymi wyborami.
✔️ lokalizacja inwestycji i optymalne ustawienie ogniw solarnych, w tym wartość kąta nachylenia paneli PV, dające gwarancje wysokiej wydajnosci całej instalacji fotowoltaicznej
✔️ ocena wymaganej stabilności podłoża do posadowienia konstrukcji wsporczej na gruncie – z wykorzystaniem geologii, mechaniki gruntów, fizyki i chemii.
✔️ Warunki atmosferyczne przeważające na projektowanym obszarze w tym strefy wiatrowe i śniegowe – z uwzględnieniem możliwych do wystąpienia ekstremów pogodowych.
✔️ łatwość dostępu do paneli zamontowanych na konstrukcji – usprawnia procesy konserwacji i czyszczenia, dokonywanie przeglądów instalacji, ochronę przed ekspansją biosfery.
✔️ wydajność chłodzenia instalacji za sprawą lepszej cyrkulacji powietrza ze szczególnym uwzględnieniem modułów bifacjalnych a więc z obu stron ogniw
✔️ łatwy, wręcz intuicyjny montaż konstrukcji, co bezpośrednio przekłada się na oszczędność kosztów w procesie budowlanym.